Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Wywiad z p. Magdaleną Wojciechowską

Przy okazji uroczystej Gali Sportu, która odbyła się 8 października, p. Magdalena Wojciechowska - wiceburmistrz Dzielnicy Śródmieście - udzieliła wywiadu uczniom naszej szkoły:)

 

- Dzień dobry! Jak Pani wrażenia po Gali Sportu w Andersie?

- Gala utwierdziła mnie w przekonaniu, że LXII Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Gen. Broni W. Andersa to najlepsze miejsce dla młodzieży, której pasją jest sport. Dlaczego? Ponieważ każdy mógł na własne oczy przekonać się o tym, jak wiele ta szkoła oferuje młodym ludziom. Wyjątkowa kadra nauczycielska i infrastruktura na naprawdę europejskim poziomie pomagają szlifować umiejętności, a przede wszystkim - faktycznie przygotowują młodych sportowców do walki o marzenia. Dowodem na to są liczni sławni absolwenci „Sportowego Andersa”. Byłam i wciąż jestem pod wrażeniem umiejętności zaprezentowanych przez uczniów podczas ostatniej Gali Sportu. Słuchając o ich osiągnięciach czułam ogromną dumę – nie tylko jako przedstawiciel władz Śródmieścia, ale też jako były pracownik tej szkoły. Jestem przekonana, że dzielenie się sukcesami zawsze działa motywująco. Dzięki temu wielu z was zaczyna wierzyć w to, że skoro innym się udało, to sukces znajduje się w zasięgu ręki każdego. Widziałam zapał budzący się w oczach młodzieży. Choćby dlatego warto organizować takie wydarzenia. Bardzo cieszę się, że mogłam być jego częścią i nie mogę doczekać się kolejnej Gali Sportu.

- Jak Pani wspomina pracę w naszej szkole i czy jest Pani w stanie podzielić się z nami  jakąś miłą sytuacją lub wydarzeniem, które zapadło Pani w pamięci, a jest związane z Andersem?

- Oczywiście! Bardzo miło wspominam pracę w tej szkole. Trudno jest mi wskazać konkretne wydarzenie. Zapamiętałam przede wszystkim godziny spędzone z uczniami. Zawsze starałam się wykraczać poza utartą formułę zajęć – czyli „suchego” przekazywania wiedzy i zmuszania uczniów do uczenia się formułek na pamięć. To właśnie lekcje, podczas których udało mi się zachęcić uczniów do dyskusji i wyzwolić ich potencjał, wspominam do dziś. Niezapomniana jest też atmosfera panująca w pokoju nauczycielskim – nie da się jej porównać z niczym innym.

- Czy ciężko było rozstać się z naszą szkołą?

- Każda życiowa zmiana wiąże się z pewnymi emocjami. Jednak pomimo tego, że nie uczę już w „Sportowym Andersie”, to nie rozstałam się z nim całkowicie. Do dziś pozostaję w kontakcie z dyrekcją, wieloma nauczycielami, odwiedzam uczniów, kibicuję na meczach piłkarskich mojej byłej klasy. Jako zastępca burmistrza Śródmieścia, członek Zarządu Dzielnicy, odpowiadam m.in. za dzielnicowy sport. Naturalnym jest więc, że blisko współpracuję z władzami szkoły. Wspólnie rozbudowujemy jej ofertę, tworzymy coraz lepsze warunki do nauki i uprawiania sportu. Dalej pracuję więc na rzecz szkoły i jej uczniów, choć teraz w innej roli.

- Jak pani nowa praca wpłynęła na obowiązki i życie prywatne?

- Bycie zastępcą burmistrza Śródmieścia to bardzo odpowiedzialna i czasochłonna funkcja. Często wymaga zaangażowania również w weekendy. Muszę przyznać, że odkąd objęłam tę funkcję, mam trochę mniej czasu choćby dla przyjaciół. Proszę jednak nie myśleć, że na to narzekam - wręcz przeciwnie! Jestem dumna z tego, że mogę pracować na rzecz naszych mieszkańców! Traktuję to jako wyróżnienie i niepowtarzalną okazję do pomagania ludziom. Mogę liczyć na wsparcie najbliższych. To dzięki nim znajduję siłę do stawiania czoła codziennym wyzwaniom.

Pozdrowienia dla Panów z mojej klasy!

 

Wywiad przeprowadził: Łukasz Sobolewski, kl. IIA