Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Polecamy - "Szczęście czy fart?" - książka motywacyjna

Chciałbym polecić wszystkim książkę „Szczęście czy fart?”  autorstwa Fernando Trias de Bes. Jest to pozycja, która jest ważna w moim życiu, do której wracam i o której pamiętam szczególnie w trudnych chwilach.

Przeczytałem ją z rekomendacji trenera piłki nożnej - p. Jacka Magiery, który wszystkim swoim podopiecznym daje egzemplarz tej książki do przeczytania.

W dobie coraz powszechniejszych problemów mentalnych czy motywacyjnych wśród ludzi, jest to opowiadanie nader pouczające i pokrzepiające, skłaniające do „wzięcia się w garść”, aby kreować swoje życie i nie poddawać się przypadkowi. Cieszę się, że ją przeczytałem. Dla mnie to piękna, mądra przypowieść pełna inspirujących aforyzmów, ujawnia tajemnicę szczęścia, właśnie szczęścia, a nie fartu. Szczęścia, które można stworzyć samemu, tworząc mu „odpowiednie warunki”. Dwaj przyjaciele spotykają się po latach. Jeden odziedziczył wielką fortunę, ale stracił wszystko. Miał pecha? Drugi zaczynał od zera i odniósł sukces. Miał fart? Tak właśnie myśli ten, któremu się nie powiodło. I dlatego ten, któremu się powiodło, opowiada przyjacielowi pewną legendę o czarodzieju Merlinie i dwóch rycerzach, którzy otrzymali zadanie do wykonania. Jeden z rycerzy podszedł do zadania lekko, nie wkładając żadnego wysiłku w jego wykonywanie. Drugi rycerz pracował dzień i noc, by ostatniego dnia zebrać owoce swojej bardzo ciężkiej pracy.

„Szczęście czy fart?” to bardzo mądra opowieść, choć napisana całkiem zwyczajnie. Trochę o każdym z nas. O tych, którzy zamiast brać los w swoje ręce narzekają na innych ludzi i na okoliczności oraz o tych, którzy wydzierają sobie kawałek szczęścia, dzięki własnym poświęceniom, własnej, często żmudnej i ciężkiej pracy. Ci pierwsi, są wyspani i najedzeni, ale z braku zajęć, żyją narzekając. Ci drudzy, śpią krótko, pracują wiele, nie zaspokajają głodu, ale potrafią się cieszyć najprostszymi rzeczami.

Zawsze, gdy zaczynam wątpić w obraną przez siebie drogę, gdy nie widzę „nagrody” dzisiaj, przypominam sobie treść tej książki i wiem, że jeśli będę ciężko pracował, uczył się i konsekwentnie dążył do celu, to go osiągnę. Nic nie przychodzi łatwo, a szczęście można osiągnąć, gdy stworzy się mu odpowiednie warunki.

Jest to lekka i pozytywna pozycja, która skłania nas do zastanowienia się nad sobą. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Polecam i tym na zakręcie życiowym, jak i wszystkim szczęściarzom.

 

Grzegorz Burakowski, kl. 3A