Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Lekcja kulturowa o Turcji

8 listopada nasza szkoła miała ogromny zaszczyt gościć nauczycieli języka tureckiego - p.Paulinę Penkałę oraz p. Selçuka Kayhan z Centrum Kultury Tureckiej Yunus Emre Enstitüsü w Warszawie. Nauczyciele przeprowadzili bardzo atrakcyjne lekcje kulturowe o Turcji dla kl.1E, kl.2E, kl.3C oraz kl.3L w języku zarówno angielskim, jak i tureckim.
Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawostek dotyczących kultury, zwyczajów oraz tradycji Turcji - w tym tradycji kulinarnych tego pięknego, odległego i jakże egzotycznego kraju oraz poznać znaczenie i wagę nauki języków obcych. Nie bez znaczenia była również szansa osłuchania się z językiem tureckim, zaprezentowanym przez native speakera.
Lekcje urozmaiciła niezwykle profesjonalnie przygotowana przez naszych gości prezentacja multimedialna o Turcji oraz ożywione dyskusje w języku angielskim prowadzone przez uczniów naszej szkoły.
W czasie wizyty nauczycieli z Centrum Kultury Tureckiej Yunus Emre Enstitüsü odbyło się krótkie spotkanie z Panią Dyrektor Anną Szymczyk oraz nauczycielami języka angielskiego - p. Anną Radecką, p. Małgorzatą Janicką oraz p. Erwinem Zalewskim.
Spotkanie z gośćmi zostało zorganizowane przez nauczycielkę języka angielskiego - p. Annę Radecką.