Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klub Hellas Verona oczami naszego ucznia:)

W połowie października miałem możliwość obserwowania i jednocześnie wzięcia udziału w treningach drużyny juniorów rocznika 2007 tego klubu.  

Hellas Verona F.C. to jeden z licznych włoskich klubów piłkarskich serii A z siedzibą w Veronie – mieście znanym wszystkim na świecie z powodu tragicznej miłości Romea i Julii opisanej przez Williama Szekspira.

Jest to klub piłkarski z bogatymi tradycjami. Założony został w 1903 roku, a więc wcześniej niż nasza Polonia Warszawa. Zdobył mistrzostwo Włoch w sezonie 1984/85 i wszyscy w klubie tęsknią za tamtymi latami, przywołują je w swoich wspomnieniach i tęsknotach za lepszymi dniami dla klubu, który obecnie nie może poszczycić się takim sukcesem.

Moje spostrzeżenia i obserwacje odnośnie infrastruktury piłkarskiej tego klubu są pozytywne. Klub posiada kilka obiektów sportowych, na których trenują piłkarze. Stadion główny, o nazwie Stadio Marcantonio Bentegodi, położony w samej Veronie, z widownią na około 45 tys. widzów, wybudowany był kilkadziesiąt lat temu i nie jest tak nowoczesny, jak nasze polskie najnowsze stadiony piłkarskie. Tutaj możemy być dumni, my Polacy, że mamy nowoczesne, jeszcze lśniące czystością i nowością obiekty.

Klub posiada również inne ośrodki piłkarskie. Różne grupy wiekowe trenują w różnych miejscach, niektóre z nich są dosyć daleko poza samą Veroną. My trenowaliśmy w ośrodku Montindon–Campo sportivo położonym w odległości około 15 km od centrum Verony. W każdym treningu brało udział około 20 chłopców, którzy byli dzieleni na 5-6 osobowe grupy i byli pod opieką 5 trenerów, w  tym fizjoterapeuty i trenera przygotowania motorycznego. Poszczególny z treningów to zawsze była przygotowana ścieżka treningowa z poszczególnymi szkoleniowcami, przez którą musiał przejść każdy z zespołów. Następnie gry wewnętrzne, podczas których aktywni trenerzy cały czas korygowali, żeby nie powiedzieć: krzyczeli na zawodników, zmieniali ustawienia tak, aby zespół pracował na bardzo wysokiej intensywności, a także aby drużyna stanowiła jeden zwarty monolit.

To, co uderzyło mnie na samym początku treningów, to ich intensywność – ogromna, zmęczenie – duże, ale satysfakcja i zadowolenie – nie do opisania. Dla mnie wiele nowych doświadczeń, które postaram się wykorzystać w naszym zespole. To była wielka przygoda, która pozostanie w mojej pamięci na zawsze!

 

Jakub Oleksiejuk kl. ID