Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Klub Hellas Verona oczami naszego ucznia:)

W połowie października miałem możliwość obserwowania i jednocześnie wzięcia udziału w treningach drużyny juniorów rocznika 2007 tego klubu.  

Hellas Verona F.C. to jeden z licznych włoskich klubów piłkarskich serii A z siedzibą w Veronie – mieście znanym wszystkim na świecie z powodu tragicznej miłości Romea i Julii opisanej przez Williama Szekspira.

Jest to klub piłkarski z bogatymi tradycjami. Założony został w 1903 roku, a więc wcześniej niż nasza Polonia Warszawa. Zdobył mistrzostwo Włoch w sezonie 1984/85 i wszyscy w klubie tęsknią za tamtymi latami, przywołują je w swoich wspomnieniach i tęsknotach za lepszymi dniami dla klubu, który obecnie nie może poszczycić się takim sukcesem.

Moje spostrzeżenia i obserwacje odnośnie infrastruktury piłkarskiej tego klubu są pozytywne. Klub posiada kilka obiektów sportowych, na których trenują piłkarze. Stadion główny, o nazwie Stadio Marcantonio Bentegodi, położony w samej Veronie, z widownią na około 45 tys. widzów, wybudowany był kilkadziesiąt lat temu i nie jest tak nowoczesny, jak nasze polskie najnowsze stadiony piłkarskie. Tutaj możemy być dumni, my Polacy, że mamy nowoczesne, jeszcze lśniące czystością i nowością obiekty.

Klub posiada również inne ośrodki piłkarskie. Różne grupy wiekowe trenują w różnych miejscach, niektóre z nich są dosyć daleko poza samą Veroną. My trenowaliśmy w ośrodku Montindon–Campo sportivo położonym w odległości około 15 km od centrum Verony. W każdym treningu brało udział około 20 chłopców, którzy byli dzieleni na 5-6 osobowe grupy i byli pod opieką 5 trenerów, w  tym fizjoterapeuty i trenera przygotowania motorycznego. Poszczególny z treningów to zawsze była przygotowana ścieżka treningowa z poszczególnymi szkoleniowcami, przez którą musiał przejść każdy z zespołów. Następnie gry wewnętrzne, podczas których aktywni trenerzy cały czas korygowali, żeby nie powiedzieć: krzyczeli na zawodników, zmieniali ustawienia tak, aby zespół pracował na bardzo wysokiej intensywności, a także aby drużyna stanowiła jeden zwarty monolit.

To, co uderzyło mnie na samym początku treningów, to ich intensywność – ogromna, zmęczenie – duże, ale satysfakcja i zadowolenie – nie do opisania. Dla mnie wiele nowych doświadczeń, które postaram się wykorzystać w naszym zespole. To była wielka przygoda, która pozostanie w mojej pamięci na zawsze!

 

Jakub Oleksiejuk kl. ID