Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Katyń Pro Memoria" - #katynpromemoria #zapalswiatlopamieci

W tym roku obchodzimy 80. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. W związku z tym Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, działające pod kontrolą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stworzyło interaktywny i trójjęzyczny: polsko-rosyjsko-angielski portal www.katynpromemoria.pl w ramach kampanii "Katyń Pro Memoria. Zapal światło pamięci", aby rozpowszechniać w Polsce, jak i poza jej granicami, wiedzę o Katyniu.

Strona daje możliwość przeprowadzenia wirtualnego spaceru po Polskim Cmentarzu Wojennym. Dzięki temu osoby, które nie mają szansy odwiedzić go osobiście, mogą zobaczyć, jak wygląda katyński Memoriał w rzeczywistości. Na portalu można też usłyszeć "Głosy z przeszłości" Ofiar, ich bliskich, jak i świadków ekshumacji, a ich pisemne wspomnienia czytają wybitni aktorzy, w tym m. in.: Jan Englert, Piotr Fronczewski czy Andrzej Chyra.

Poprzez tę kampanię Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia pragnie także upamiętnić Ofiary Zbrodni, wśród których byli również nauczyciele. Portal www.katynpromemoria.pl umożliwia zapalenie symbolicznego znicza konkretnej Ofierze. Jego zapalenie pozwala nie tylko oddać cześć spoczywającym w Katyniu, ale także - poprzez krótki biogram - poznać ich historię. W niecałe 24 godziny od uruchomienia portalu udało się zapalić już wirtualne światło każdej spośród 4415 Ofiar.

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę i wspólnego zapalenia łącznie 22 000 zniczy także tym, którzy spoczywają w Charkowie, Miednoje, Bykowni i innych nieustalonych miejscach pochówku.