Informacja Administratora

Finał Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu

Reprezentacja uczniów naszej szkoły zdobyła czwarte miejsce w Lidze Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu, co jest doskonałym wynikiem. Zwyciężyła szkoła z Bielan, przed Oświęcimiem i Lublinem.

Zajęta przez nas pozycja to bardzo dobry wynik, mając na uwadze fakt, że dwie drużyny, które zajęły pierwsze oraz trzecie miejsce, korzystają z zawodników na co dzień reprezentujących  AZS-y.

Finałowa runda została rozegrana na olimpijskiej pływalni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Były to bardzo trudne i emocjonujące zawody – szczególnie dla maturzystów, którzy w weekend - zamiast przygotowywać się do kolejnych egzaminów - mężnie rywalizowali na pływalni. Niezwykłe jest to, że wszyscy nasi maturzyści wzięli udział w tych zawodach.

Bardzo dobrze zaprezentował się Jan Zubik. Jako najstarszy zawodnik drużyny wziął na siebie ciężar prowadzenia drużyny i wystartował w najcięższych konkurencjach zawodów, tj. 200 motylkowym – pewne 1. miejsce, 100 mot. - 2. miejsce, 400 zmiennym – 3. miejsce, 1500 dowolnym – 8. miejsce oraz trzy wyścigi sztafetowe 4x100 dow – 2. miejsce, 4x200 dow – 2. miejsce i 4 x 100 zmiennym – 3. miejsce. Drugi zawodnik zawodów w stylu motylkowym!

Królową żabki została Zofia Tymińska, która zwyciężyła na 200 klasycznym i była druga na 100. Dołożyła jeszcze zwycięstwo na 50 dowolnym. Trzecia zawodniczka zawodów w stylu klasycznym!

Na uwagę zasługują także wyniki:

- Macieja Gulińskiego, który zajął drugie miejsce na 200 ,100 dowolnym i 50 motylkowym. Drugi zawodnik zawodów w stylu dowolnym!

- Mateusza Łupińskiego – 2. miejsce na 100 i 200 klasycznym. Drugi zawodnik zawodów w stylu klasycznym!

- Piotra Kowalczyka – 3. miejsce na 50 grzbietowym

- Aleksandry Klusek – 3. miejsce na 200 motylkowym. Trzecia zawodniczka zawodów w stylu motylkowym!

Sztafety w składzie:

- 4 x 200 dowolnym - 3. miejsce: Tymińska Zofia, Król Gabriela, Szredzińska Gabriela, Klusek Aleksandra

- 4 x 100 dowolnym – 2. miejsce: Guliński Maciej, Zubik Jan, Łupiński Mateusz, Kowalczyk Piotr

- 4 x 200 dowolnym – 2. miejsce: Guliński Maciej, Łupiński Mateusz, Kowalczyk Piotr, Zubik Jan

- 4 x 100 zmiennym – 3. miejsce: Styś Aleksander, Łupiński Mateusz, Zubik Jan, Guliński Maciej

To były ostanie szkolne zawody dla najstarszych uczniów, którzy kończą naukę w Andersie.

Karolina Szyszko, Guliński Maciej, Kowalczyk Piotr, Roguski Mateusz i Jan Zubik  - dziękuję Wam za piękne sportowe chwile, jakie razem przeżyliśmy i życzę powodzenia w dalszej karierze sportowej :)

Teraz czas na młodszych zawodników, którzy będą stanowili trzon reprezentacji w nowym sezonie: Aleksandra Klusek, Gabriela Król, Małgorzata Sobiecka, Karolina Strządała, Zofia Tymińska, Jan Lucow, Mateusz Łupiński, Maciej Olewniczak, Aleksander Styś.

Trener Grzegorz Kircun