Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Dlaczego warto zająć się sportem?

Uprawianie sportu w dzisiejszych czasach stało się dla większości osób mało ważne, ponieważ dużo ludzi zapomina o tym, jak bardzo pozytywnie regularny trening wpływa  na nasze ciało i zdrowie.

Ja swoją przygodę ze sportem opowiem w krótkiej historii mojego dotychczasowego  życia.

Zacząłem ją wieku  6. lat, kiedy to tata zapisał mnie do klubu pływackiego, w którym zacząłem regularnie trenować.  W tym czasie próbowałem również wielu innych dyscyplin sportowych, takich jak m.in. baseball czy piłka nożna. Już wtedy wiedziałem, że sport to moja pasja, a w przyszłości będę chciał się jej całkowicie oddać.

Uprawianie sportu nie tylko pozwala nam kształtować naszą sylwetkę i poprawiać kondycję, ale wdraża nas w świat zdrowego trybu życia. Oznacza tona przykład, że zaczynamy nasze stare nawyki żywieniowe zastępować zdrowymi. Trenowanie przeróżnych dyscyplin wpływa nie tylko  dobrze na nasze samopoczucie, ale pozwala nam się rozwijać ogólnorozwojowo. Jedną z wielu pozytywnych stron prowadzenia sportowego trybu życia jest m.in. poprawa odporności naszego organizmu, która może się przyczynić do tego, że nie będziemy chorowali przez cały rok.

Sport - jak wiecie - można uprawiać zarówno zawodowo, jak i hobbistycznie, dlatego chciałbym zachęcić wszystkich, którzy trenują od dłuższego czasu do rozpoczęcia suplementacji (po konsultacji z swoim trenerem lub lekarzem), która wspomoże Waszą regenerację oraz poprawi Waszą wydolność.

Kolejnym argumentem, który być może przekona Was do rozpoczęcia regularnego treningu będzie fakt, że sport z biegiem lat kształtuje nasz charakter. Powoduje, że stajemy się bardziej zawzięci, głodni sukcesu oraz buduje naszą silną wolę i zawziętość.

Zachęcam każdego z Was do rozpoczęcia  super przygody życiowej z dowolną dyscypliną: możliwości jest bardzo wiele - piłka nożna, koszykówka, pływanie itd.

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać choć część z Was do podjęcia niesamowitego wyzwania, które może odmienić Wasze życie.

 

Jan Kruszewski – kl. 2A