KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

74. rocznica bitwy pod Monte Cassino

„Są bitwy, na które nie pada pył zapomnienia. Bierze je na swe skrzydła legenda i zanosi do narodowego pamiątek „kościoła”. Do nich należy właśnie bitwa pod Monte Cassino”  - gen. Władysław Anders

12 maja 2018 r. odbyły się uroczystości w Warszawie poświęcone 74. rocznicy rozpoczęcia bitwy pod Monte Cassino oraz 48. rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły, które rozpoczęły się Mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Następnie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się defilada wojskowej asysty honorowej oraz pocztów sztandarowych.

Złożeniem wieńców i kwiatów pod pomnikiem Bitwy o Monte Cassino przez przedstawicieli władz państwowych, organizacji kombatanckich oraz delegacji naszej szkoły zakończono uroczystości poświęcone tym wydarzeniom.

Bitwa o Monte Cassino była jedną z najpiękniejszych kart z historii oręża polskiego. Zdobycie Monte Cassino przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego otworzyło aliantom drogę na Rzym.

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych - Pan Jan Józef Kasprzyk - zaznaczył podczas uroczystości, że bitwa o Monte Cassino była jedną z „największych i najwspanialszych bitew w dziejach polskiego oręża oraz miała znaczenie nie tylko militarne, ale również znaczenie moralne dla naszego narodu znajdującego się piąty rok pod okupacją hitlerowską”.