IX SEJMIK SZKÓŁ KARPACKICH

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

W dniach 25-27 września 2015r w Mińsku Mazowieckim i w Warszawie odbył się IX Sejmik Szkół Karpackich. Nasza szkoła była jednym ze współorganizatorów Sejmiku. Delegacja młodzieży pod opieką p. dyrektor Anny Szymczyk oraz nauczycielki historii Doroty Rutkowskiej brała udział w spotkaniu z kombatantami i p. Anną Marią Anders w Muzeum Wojska Polskiego. Podczas uroczystości p. dyrektor Anna Szymczyk otrzymała złoty medal „Za zasługi” od Klubu Szkół i Organizacji Monte Cassino, a nauczyciele historii: p. Dorota Rutkowska i p. Paweł Wojtyła brązowe medale. Po uroczystości w Muzeum Wojska Polskiego osoby zaproszone przebywały na terenie naszej szkoły; mieliśmy zaszczyt gościć Pana Pułkownika Edmunda Brzozowskiego oraz Pana Majora Antoniego Łapińskiego – uczestników bitwy o Monte Cassino oraz przedstawicieli wszystkich szkół noszących imię Generała Broni Władysława Andersa. Spotkania  z kombatantami są dla młodzieży najlepszą i wzruszającą lekcją historii. Pod koniec dnia odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych szkół z całej Polski pod pomnik Bitwy o Monte Cassino, na którego czele szła Pani Anna Maria Anders.

Spotkanie z Weteranami, Panią Anną Marią Anders i uczestnikami IX Sejmiku na długo zostanie w naszej pamięci.

 

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500