Innowacja

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Innowacja pedagogiczna w potocznym rozumieniu jest określana jako ,,ulepszanie” , ,,wprowadzanie nowych rozwiązań”, ,,modernizacja” , ,,pozytywna zmiana” itp.
Zespół Szkół Sportowych nr 72, jako szkoła idąca z duchem czasu, stara się uatrakcyjnić lekcje poprzez zmiany metodyczne. W roku szkolnym 2016/2017 p.Mirjana Mitrović wprowadziła innowację pedagogiczną typu metodycznego (wpisaną na stronie Kuratorium) Korzystanie z gier edukacyjnych online oraz planszowych (Scrabble, Lingo, Slam Boggle, Lickety Quick itd.) na lekcjach języka angielskiego”. Innowacja jest realizowana w klasie 2a gimnazjum. Poniżej znajdują się zdjęcia i materiały dokumentujące realizację innowacji.
 
View the embedded image gallery online at:
http://anders.edu.pl/index.php/innowacja#sigFreeId5a48143968
 
Upwords - W Upwords tak jak i w Scrabble układamy wyrazy z wylosowanych na początku 7 płytek z naniesionymi na nie pojedynczymi literami. Kolejne słowa muszą krzyżować się z poprzednimi. Tym razem jednak możemy zmienić istniejące już słowo poprzez położenie własnej litery na literę występującą w pierwotnym słowie. Tak, więc mając wyraz SAD możemy położyć literkę N na S i otrzymać wyraz NAD (oczywiście klasa 2a gimnazjum gra w Upwords po angielsku) Możliwość przestrzennego budowania słów to tylko jedna, aczkolwiek najbardziej znacząca z różnic w stosunku do Scrabble. Kolejną jest brak punktów przyporządkowanym poszczególnym literom (wszystkie są warte 1 punkt), oraz premiowych pól na planszy. Dodatkowym usprawnieniem jest obrotowa plansza. Dzięki tej małej innowacji nie ma problemu spoglądania na planszę „do góry nogami”.Dodatkowe punkty zdobywamy za użycie niektórych rzadziej występujących liter oraz za ułożenie słowa, które w całości będzie „znajdowało się” na pierwszym poziomie planszy. Największa dodatkowa premia przyznawana jest za wykorzystanie w słowie wszystkich 7 posiadanych liter.Upwords jest udaną odmianą klasycznego Scrabble. Posiada duży walor edukacyjny i zmusza do myślenia. No i oczywiście wprowadza trzeci wymiar, który wszystko zmienia!
 
View the embedded image gallery online at:
http://anders.edu.pl/index.php/innowacja#sigFreeIdb646dd4ad1
 
Scrabble - Scrabble to gra słowna, w którą może grać od 2 do 4 graczy. Polega na układaniu słów na planszy przy użyciu 7 płytek z literami (o różnej wartości punktowej), którymi dysponuje każdy gracz. Układane słowa, które muszą być ze sobą powiązane, przypominają budowanie krzyżówki. Celem graczy jest uzyskanie możliwie największego wyniku, dlatego każdy gracz stara się zdobyć jak największą liczbę punktów. W tym celu należy wykorzystywać wartości liter, a także premiowane pola znajdujące się na planszy. Im większe umiejętności graczy, tym więcej punktów mogą oni zdobyć. Najlepsi uzyskują nawet 800 punktów i więcej.
 
View the embedded image gallery online at:
http://anders.edu.pl/index.php/innowacja#sigFreeId1b77bd8de4
 
Snakes&Ladders - Węże i Drabiny to antyczna gra o indyjskich korzeniach. W grze tej przewiduje się od 2 do 6 graczy na planszę. Nazwę swoją zawdzięcza polom przyśpieszającym dojście do mety (drabiny po których przeskakujemy o kilka pól w górę planszy) oraz polom opóżniającym wygraną (węże po których ześlizgujemy się o kilka pól wstecz). Klasa 2a gra w wersję udoskonaloną oraz edukacyjną, gdzie nadal dąży się do szybkiego dojścia do mety, ale do pokonania jest wiele pól sprawdzających znajomość języka angielskiego. Są to pola z ilustracjami (opis), pola gramatyczno-leksykalne (poprawiamy błędy w zdaniach) oraz pola z pytaniami (odpowiadamy na pytania). Odpowiadając na pytania oraz opisując obrazki dbamy o to, by się nie powtarzać. Wolno robić parafrazy.
 
Gry i pomoce interaktywne online:
 
 
Gra w której naszym zadaniem jest ułożenie jak największej liczby słów z podanych 8 liter. jest wiele poziomów oraz co jakiś czas bonusowe rundy, w których naszym zadaniem jest ułożenie jednego konkretnego słowa z podanych liter. W każdej rundzie jest stoper odmierzający czas, licznik punktów zdobywanych na bieżąco oraz pole z wykorzystanymi już słowami. Można też myszką przekładać "kafelki" z literkami na "podstawce" w celu ułatwienia sobie zadania.
 
Eclipse Crossword Builder - narzędzie do tworzenia krzyżówek w dowolnym języku i na dowolny temat.
 
Eclipsecrossword  - tu można za darmo pobrać ten jakże przydatny program.
 
Quizlet - narzędzie edukacyjne do nauki różnych przedmiotów.
 
 
Kahoot - narzędzie edukacyjne do nauki różnych przedmiotów.
 
 
 

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500