foto1
foto1

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

W miniony weekend 4-6.03.2016 podczas Zimowych Mistrzostw Polski 14 l w pływaniu, których gospodarzem była olsztyńska AQASFERA, zawodnicy naszej sekcji rocznik 2002, popisali się wspaniałymi startami.23 miejsca finałowe, z których 18 to starty indywidualne a pozostałe 5 sztafety.

W śród najlepszych zawodników należy wyróżnić Bartka KRUTOWICZA , który brał udział w, aż 5 finałach A, zajmując wysokie lokaty : 100 motylkowym-4m-ce, 50 mot-6m-ce, 100 dowolnym-7m-ce i 50 dow-8m-ce. Gratulacje należą się również Maciejowi MIELCZAREKOWI , który w swojej koronnej konkurencji, popisując się wspaniałym finiszem, wywalczył 3 miejsce zdobywając brązowy medal na 50m klasycznym z wynikiem 31,70. Trzykrotny finalista w kolejnych startach na 100 klasycznym zajął 7m-ce, 100 zmiennym-16m-ce. Kolejnym finalistą był Oskar Lipowski, który w finale B na 200m dowolnym zajął 19 miejsce, a na 1500 stylem dowolnym był 15-ty.

Spośród żeńskiej części naszej sekcji, tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Laurze SZCZUKIEWICZ, która w swoich pięciu wyścigach wywalczyła 3 finały A na: 50m stylem dowolnym- 7m-ce , 100 dowolnym- 9m-ce, 50 grzbietowym- 10m-ce, oraz dwa finały B na 100 grzbietowym- 12 m-ce, 200 grzbietowym-20m-ce. Drugą lepszą naszą zawodniczką była Patrycja Śmiechowska, uzyskując trzykrotnie finały B, zajęła kolejno miejsca: 11m-ce na 50 klasycznym, 13m-ce na 100 klasycznym i 13m-ce na 200 klasycznym, kolejną finalistką była Aniela BIAŁAS, która uzyskała dwa finały B na dystansach: 100 m stylem dowolnym – 20m-ce, oraz 200 dowolnym – 19m-ce.

Na pochwałę zasługują także zespoły sztafetowe chłopców, którzy po walecznych zmaganiach uzyskali wysokie lokaty. W wyścigu na 4x100 dowolnym uzyskali 4 m-ce, na 4x200 dowolnym także 4 m-ce. W obu wyścigach brakowało zaledwie sekundy do zdobycia miejsca medalowego. W kolejnej sztafecie na 4x100 zmiennym zajęli miejsce 7. Podobnie jak chłopcy, zaciekle walczyły też dziewczęta, zajmując także 7 lokatę na 4x100 zmiennym, a w wyścigu na 4x100 dowolnym zdobyły wysokie 5 miejsce.

Dla naszych zawodników były to pierwsze profesjonalne Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Na medal tak naprawdę zasługuje każdy z nich, poprawiając swoje wszystkie rekordy życiowe, pokazując waleczność i wytrwałość. W ogólnej klasyfikacji klubowej, nasz klub uplasował się na 7 miejscu, spośród 146 wszystkich klubów z całej Polski.

Gratulacje należą się dla całej piętnastki zawodników, oraz ich trenera Dariusza Polkowskiego współautora tych sukcesów. GRATULACJE!!!