Jak łączyć naukę ze sportem? U nas chyba się Wam to uda ;)

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Nazywam się Szymon Boruń, jestem uczniem tej szkoły od 2013 roku i trenuję piłkę nożną. W tym momencie jestem w klasie maturalnej na profilu humanistyczno-historycznym.

Od niemalże 6 lat staram się łączyć bardzo wymagający i męczący sport z nauką. Nie jest to łatwe z wielu względów. Sport wymaga ogromnego poświęcenia i zaangażowania, a co za tym idzie - zajmuje dużą ilość czasu. Nauka również jest wymagająca przede wszystkim pod względem psychicznym, ale aspekty wytrzymałości fizycznej też dają się nam we znaki. Mimo wszystko połączenie sportu z nauką nie jest tak cięzkie, na jakie wygląda. Aby być w stanie połączyć te dwie rzeczy, przede wszystkim trzeba być zorganizowanym, systematycznym i zaangażowanym. Konsekwentnie dążyć do tego, co sobie ustaliliśmy. Regularna nauka jest bardzo ważna, aby w cięższych chwilach sportowych nie narobić sobie zbyt dużych zaległości. Sądzę, że poświęcenie choćby nawet kilkudziesięciu minut dziennie na powtórzenie tematu z lekcji jest bardzo dużym ułatwieniem. Wystarczy tylko znaleźc odpowiedni moment: w czasie pomiędzy treningami czy między treningiem a szkołą, postarać się wyjąć książkę i poczytać to, co powinniśmy wiedzieć/umieć na daną lekcję.

Oczywiście, nie można zapominać o odpoczynku, a najlepszym odpoczynkiem według mnie jest sen. Powinniśmy odpuścić sobie nocne czatowanie na rzecz regeneracji organizmu. Im bardziej jesteśmy wyspani, tym lepiej nam się pracuje, zarówno na trenigach, jak i w szkole. Oczywiście u każdego znajdą się jakieś sytuacje kryzysowe, co jest powszechne, ale wlaśnie w takich momentach nie należy się poddawać. Zmęczenie, kontuzja czy brak motywacji do nauki jest ludzkie, wiec jedyne co nam zostaje, to to przeboleć i zmotywować się do jeszcze mocniejszej pracy.

Dacie radę!

 

Szymon Boruń, kl. III LO

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500