Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia była u nas:)

W naszej współczesności zachodzą głębokie przeobrażenia o podłożu społecznym, politycznym i ekonomicznym. Skutki takich zjawisk dotykają także rynek pracy, który staje się coraz bardziej wymagający, zmienny i nietrwały. Dostosowanie się do nowych wyzwań i elastyczność w doborze zawodu jest umiejętnością niezwykle pożądaną, szczególnie dla osób, które niebawem rozpoczną swoją karierę zawodową. Nauczanie musi obejmować nie tylko przekazywanie wiedzy, lecz także kształcenie umiejętności kluczowych, które pozwolą odnaleźć się młodzieży w dynamicznym świecie.

Dostrzegając te wyzwania, nasza szkoła kładzie duży nacisk na zagadnienia związane z doradztwem zawodowym, planowaniem dalszej kariery oraz wyborem perspektywicznego kierunku studiów, który uczeń będzie mógł połączyć z własną pasją. Jednym z elementów takich działań była wizyta przedstawicieli Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie.

Nasi podopieczni z klas biologiczno-chemicznych mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni, przebadać skórę głowy czy sprawdzić swój wskaźnik BMI. Chłopcy testowali swoje możliwości na wskaźniku pokazującym siłę ścisku dłoni, a dziewczęta chętniej pytały o zagadnienia związane z kosmetologią.

Ekspozycja uczelni spotkała się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem ze strony uczniów.

Przygotował: Karol Drózd