My też pamiętamy

W piątek - 9 listopada - w naszej szkole odbył się apel upamiętniający jedno z najważniejszych wydarzeń w historii państwa polskiego – Odzyskanie Niepodległości w 1918 r.

Odbywający się regularnie co rok apel tym razem był wyjątkowy, ponieważ była to setna rocznica Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. W związku z tą specjalną datą zaproszeni zostali również specjalni goście: przedstawiciele kombatantów zaprzyjaźnieni z naszą szkołą.

Uroczystość rozpoczęła się apelem upamiętniającym wydarzenia sprzed 100 lat. Po nim odbył się Wielki Konkurs Wiedzy o Odzyskaniu Niepodległości, w którym wzięły udział 3-osobowe reprezentacje wszystkich klas. Rywalizacja konkursowa była bardzo zacięta i dostarczyła wielu emocji. Ostatecznie wygrała klasa 3b gimnazjum, która w nagrodę wyjdzie na wycieczkę klasową dofinansowaną przez naszą szkołę.

Za organizację i przygotowanie całego przedsięwzięcia odpowiedzialni byli nauczyciele historii: p. mgr Paweł Wojtyła i p. mgr Karol Drózd.

To ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły, bo przecież najważniejsza w tym wszystkim jest pamięć, a my wciąż PAMIĘTAMY!

Dawid Krulikowski, kl. IIA