Promocja golfa – U.S Kids., czyli polski golf coraz wyżej

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

W dniach 13-14 sierpnia odbył się jeden z najbardziej prestiżowych golfowych turniejów juniorskich „U.S Kids Polish Championship” na polu First Warsaw Golf&Camp; Country Club w Rajszewie. W turnieju tym wziął udział uczeń naszej szkoły - Antoni Strzelecki, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, co dało mu awans na Mistrzostwa Europy Juniorów 2019, które odbędą się w Szkocji (caddim zwycięzcy była Aleksandra Hołuj). Turniej ten ma również na celu popularyzację golfa w Polsce, który narodził się 25 lat temu od kompletnego zera. First Warsaw Golf jest najstarszym polem golfowym w Polsce i obecnie uważane za najbardziej wymagające pole w kraju. Odbyło sie tutaj wiele zawodowych turniejów z udziałem najlepszych zawodników na świecie takich, jak: Justin Rose, Freddie Jacobson czy Ian Woosnam.

Mimo to, że golf w Polsce jest uważany za sport nudny, mało emocjonujący i drogi, to obecnie jest to najszybciej rozwijający się sport w Polsce. Przez te 25 lat ilość osób grających czynnie na polach golfowych wzrosła do około 6 tys. zawodników zarejestrowanych w Polskim Związku Golfa, a w sezonie na polach golfowych w Polsce przewija się około 10 tys. graczy. Ten argument pozwala nam na zburzenie mylnego mniemania o tej oryginalnej dyscyplinie sportu. W dodatku, od ponad roku funkcjonuje kanał „Golf Channel Polska”, którego tematyka jest skupiona wyłącznie na golfie. Obecnie w Polsce znajduje się około 160 obiektów, na których można uprawiać golfa, w tym 20 pełnowymiarowych pól golfowych wysokiej klasy.

Promotorami golfa w Polsce są wybitni polscy sportowcy: Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek. Dodatkowo, aktywnie sport ten uprawiają również absolwenci naszej szkoły tacy, jak: Mateusz Kusznierewicz i Robert Lewandowski. Wielu znakomitych sportowców ze świata po skończeniu swojej kariery gra w golfa, niekiedy na bardzo wysokim poziomie zbliżając się do profesjonalizmu. Do grupy tej zaliczyć można: Michaela Jordana, Ivana Lendla, Hansa Nielsena, Franza Beckenbauera, Ruuda Gullida i wielu, wielu innych. Jak widać - golf nie jest taki nudny, skoro zajmują się nim ludzie, którzy wiedzą, co to jest prawdziwy sport.

Zachęcamy do spróbowania:)


Aleksandra Hołuj, Antoni Strzelecki, kl. IIA

* tekst przygotowany w ramach zajęć z edukacji medialnej, prowadzonych przez p. prof. Edytę Cap

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500