Współpracujemy ze Szkołą Sportową w Ningbo w Chinach!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Z inicjatywy Naczelnika Wydziału Sportu i Spraw Społecznych – Pani Marzeny Cendrowskiej - Europejsko-Azjatycka Fundacja Edukacji Biznesowej zorganizowała wyjazd do Chińskiej Republiki Ludowej. Celem wyjazdu było nawiązanie współpracy pomiędzy Dzielnicą Śródmieście m. st. Warszawy a Yinzhou(dzielnicą Ningbo). Celem wyjazdu delegacji szkoły było nawiązanie współpracy naszej szkoły ze Szkołą Sportową w Ningbo. Do podpisania porozumienia o współpracy doszło 27 września 2018 r. w siedzibie szkoły.

 

Na wyjeździe porozumienia o współpracy podpisały również dwie inne placówki ze Śródmieścia – LXXV LO im. Jana III Sobieskiego i MOS nr 3.

Szkoła Sportowa w Ningbo powstała w 1956 r., zajmuje bardzo duży teren – 37 000 m2 i zatrudnia 130 pracowników. W szkole uczy się 1000 uczniów. Uczniowie szkoły do południa mają lekcje z przedmiotów ogólnych, a po południu odbywają się treningi (minimum 3 godziny). Prowadzone jest szkolenie w 13 dyscyplinach, m. in.: gimnastyka, akrobatyka, podnoszenie ciężarów, koszykówka, piłka siatkowa, lekkoatletyka, piłka nożna, strzelectwo, łucznictwo, szermierka, skoki na trampolinie, kolarstwo. Prowadzona jest również współpraca ze sportowymi organizacjami pozaszkolnymi. Treningi uczniów odbywają się na obiektach sportowych na terenie szkoły. Ogromną zaletą szkoły jest posiadanie internatu, dzięki czemu uczniowie mieszkają na terenie szkoły. Uczniowie startują w zawodach sportowych, zdobywając złote medale reprezentują miasto, prowincję lub kraj. Szczególnym osiągnięciem było zdobycie przez ucznia szkoły złotego medalu w podnoszeniu ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku. 

Szkoła w Ningbo została czterokrotnie wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Chińskiej Republiki Ludowej za osiągnięcia sportowe i edukacyjne. Uczniowie zdają maturę na bardzo wysokim poziomie, a po ukończeniu szkoły młodzież podejmuje naukę na prestiżowych uczelniach w kraju. 

 

Duże wrażenie na delegacji z Polski zrobiły obiekty sportowe znajdujące się na terenie szkoły: boisko do piłki nożnej, hala sportowa do koszykówki, piłki siatkowej oraz gimnastyki artystycznej i sportowej czy duża strzelnica. 

Pokazano nam również pomieszczenia, w których wyeksponowano największe osiągnięcia sportowe uczniów. Zauważyliśmy z wicedyrektorem ds. sportowych, że szkoła w Ningbo, podobnie jak nasza, do materiałów promocyjnych używa sześciokątów, w których zamieszcza zdjęcia najlepszych uczniów.

 

Teraz przed nami zadanie: kontynuacja współpracy. Mamy nadzieję, że przedstawiciele szkoły w Ningbo odwiedzą naszą szkołę w Warszawie.

dyr. Anna Szymczyk

 

 

 

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500