Stulecie Niepodległości

9 listopada 2018 r. odbędą się w szkole obchody rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji będzie miała miejsce uroczysta akademia, której będzie towarzyszył konkurs "Stulecie Niepodległości".

W konkursie tym wezmą udział przedstawiciele wszystkich klas. Każdą klasę będą reprezentować 3-osobowe zespoły, wyznaczone na początku października przez wychowawców wspólnie z nauczycielem historii.
Konkurs będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszym przedstawiciele wszystkich klas zmierzą się z 20 pytaniami związanymi z historią odzyskania przez Polskę niepodległości.
W drugim etapie znajdą się trzy najlepsze zespoły, które powalczą o zwycięstwo.

Nagrodą będzie wyjście do kina dla całej klasy.

Oba etapy konkursu odbedą się 9.11 na hali w obecności uczniów i grona pedagogicznego.

Zakres materiału niezbędny do przygotowania się do konkursu wyznaczeni uczniowie otrzymają na początku października.

Paweł Wojtyła