Pływacy z Andersa Mistrzami Polski

Pływacy z Andersa Mistrzami Polski.

W rozegranych Mistrzostwach Polski w Oświęcimiu pływacy ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego im Andersa zdobyli 19 medali, najwięcej ze 135 klubów z całej Polski. W klasyfikacji punktowej zdobyliśmy 488 pkt przed Unią Oświęcim 344 pkt i Śląskiem Wrocław 260 pkt. Puchar dla najlepszej drużyny dla uczniów z Andersa na co dzień reprezentujących barwy Polonii! I tak:

Daria Zielińska zdominowała styl motylkowy zwyciężając wszystkie konkurencje delfinowe. Oprócz koronnej 200, Daria przepłynęła 100m w 1:01,86, zabrakło niewiele do Rekordu Polski. Ten wynik jest lepszy, niż rezultat osiągnięty zimą na krótkim basenie. Była obawa, że Daria po niedawnych Mistrzostwach Europy w Helsinkach, będzie bardzo zmęczona, ale pokazała, że ma czarne serce i pewnie wygrała swoje starty.

Kornelia Buszka byłą najlepsza na 100m stylem grzbietowym. Kornelia udowodniła, że jest niezwykle waleczna, ponieważ drugiego dnia mistrzostw zdobyła dwa medale w zaledwie 7 minut. Ta niebywała sztuka udała się jej na dystansach 50m stylem motylkowym i grzbietowym, w których Kornelia zajęła 3 miejsce. Kornelia zdobyła komplet medali, ponieważ na 50m stylem dowolnym była druga.

Marysia Murawska tym razem zaskoczyła zdobywając medale na dystansach 200 metrowych. I tak odpowiednio zdobyła srebro zmiennym i brąz motylkiem. Zaplanowana praca nad wytrzymałością przynosi już efekty.

Weronika Cynarska moja specjalistka od wyścigów długich, jak zwykle dostarczyła wielu emocji swoimi wyścigami. Na 400m stylem dowolnym była 4, następnie 12 minut później miała już brązowy medal za 200m stylem klasycznym. Obydwie konkurencje są bardzo trudne, ale Weronika znana jest ze swojej nieustępliwości. Na 800m dowolnym Weronika pewnie zdobyła srebro, cały czas płynąc na drugiej pozycji.

Agata Russek, podopieczna trenera Macieja Białka zdobyła srebro na 200m stylem klasycznym. Agata cały wyścig płynęła na drugiej pozycji, a na finiszu wyścigu dogoniła rywalkę, prowadzenie zmieniało się co chwilę, losy złotego medalu rozstrzygnął rzut na ścianę.

Jan Zubik zdobył srebrny medal na 200m stylem grzbietowym, to jego pierwszy medal w życiu na mistrzostwach. Trzeba dodać, że Janek był 4 na m st. motylkowym do brązowego medalu zabrakło niewiele i już na zimowych mistrzostwach będzie bardzo groźny.

Sztafeta 4 x 100m stylem dowolnym Rekord Polski złoty medal w składzie: Julia Wróbel, Kornelia Buszka, Wiktoria Dąbrowska, Maria Murawska

Sztafeta 4 x 100 zmiennym Rekord Polski złoty medal w składzie: Kornelia Buszka, Weronika Cynarska, Daria Zielińska, Wiktoria Dąbrowska

Sztafeta 4 x 200 dow brązowy medal w składzie: Daria Zielińska, Wiktoria Dąbrowska, Weronika Cynarska, Maria Murawska

Sztafeta 4 x 100 dow brązowy medal w składzie: Kamil Wlazłowski, Jan Zubik, Piotr Kowalczyk, Maksymilian Jachimowicz

Sztafeta 4 x 200 dow brązowy medal w składzie: Kamil Wlazłowski, Zubik Jan, Markowski Kacper, Antczak Bartosz

Sztafeta 4 x 100 zmiennym brązowy medal w składzie: Jan Zubik, Kamil Wlazłowskil, Maksymilian Jachimowicz, Piotr Kowalczyk

Na uwagę zasługują finaliści: Jachimowicz Maksymilian 100 klas 6m, 50 klas 12m, Bartosz Antczak 400zm 5 m, 200 zm 11m, Dąbrowska Wiktoria 100 dow 6m, 50 dow 7m, 200m dow 9m, Cynarska Natalia 200 grzb 5m,100 grzb 6m, 400 zm 7m, Wlazłowski Kamil 100 mot 6m, 200 mot 10m,50 mot 10m, Kowalczyk Piotr 50 grzb 6m,50 dow 12m, Wróbel Julia 100 mot 8m, 50 mot 12, 200 mot 16m, Natalia Badzian 200 mot 9m,

Jako wychowanek szkoły Andersa i Polonii jestem bardzo dumny z moich podopiecznych, którzy zaledwie rok temu nie zdobyli żadnego medalu, a w finałach startowali zaledwie kilka razy. Cieszy postęp drużyny i zainteresowanie nowym projektem pływackiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Andersa i UKP Polonii.