Byliśmy tam :)

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

28 maja w Warszawie odbywał się 8. Festiwal Gier i Komiksów Historycznych.

 

Festiwal otwierał fantastyczny PAPCIO CHMIEL (Henryk Chmielewski) - autor słynnych komiksów „Tytus, Romek i ATomek”. Udzielił bardzo zabawnego wywiadu i mimo  zmęczenia (Mistrz komiksu ma  95 lat) rozdał nawet kilka autografów. Niestety, gdy byliśmy już prawie na finiszu kolejki po taki autograf, przeproszono wszystkich i przerwano rozdawanie autografów ze względu na wyczerpanie Papcia Chmiela. Upalna pogoda zrobiła swoje... Jednak wspaniale było zobaczyć takiego twórcę na żywo. Odśpiewaliśmy mu wszyscy "200 lat!".

Następnie wręczano nagrody laureatom VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”. Wszystkie wyróżnione prace można było oglądać na miejscu, wiele z nich było naprawdę ciekawych, intrygujących i przykuwających uwagę.

Odbywała się też promocja gry planszowej „Miś Wojtek” (tak, tak - to właśnie ten od AndersaJ), uczestnicy warsztatów mogli zagrać w nią pod okiem jej twórców. Grali i dorośli, i młodzież, nawet dzieciaki. Dużo było śmiechu, przekomarzania się i wesołej rywalizacji.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się fachowe warsztaty rysunkowe, prowadzili je profesjonalni graficy, wprowadzali uczestników w tajniki tworzenia komiksów. Warto było posłuchać, co mają do powiedzenia, można było uzyskać konkretne wiadomości z zakresu tej sztuki, na żywo, a nie z Wikipedii - to nie lada gratka do komiksomaniaków. Padało dużo wnikliwych pytań, a na wszystkie otrzymaliśmy jasne odpowiedzi.

Impreza była oryginalna i cieszyła się dużym powodzeniem. Mamy nadzieję, że niezrównany Papcio Chmiel znów pojawi się na kolejnej edycji.

Samorząd Uczniowski

 

 

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500