Olbrzymi sukces: Kinga Antczak w Warszawskiej Akademii Młodych Liderów

Gratulujemy :)

Akademia ma na celu rozwinięcie kompetencji liderskich i społecznych młodych warszawiaków aktywnych w samorządach uczniowskich i studenckich, młodzieżowych radach i grupach nieformalnych, w celu wzmocnienia ich dalszej aktywności społecznej i obywatelskiej.

Warszawska Akademia Młodych Liderów, zgromadzi 36 młodych aktywnych warszawiaków, którzy chcą:

– działać bardziej profesjonalne,

– mocniej angażować rówieśników i społeczności lokalne,

– wykorzystywać dostępne w Warszawie narzędzia i mechanizmy partycypacji młodzieży.

Akademia ma również na celu budowanie sieci aktywnych młodych ludzi, wzajemnie wspierających się w działaniach społecznych, którzy poznali się w działaniu realizując wspólne projekty. Sieć będzie obejmowała kolejne roczniki WAML, które podczas trwania projektu będą miały okazję do spotkań i wymiany doświadczeń.

W sumie uczestnicy Akademii wezmą udział w ponad 40 godzinach warsztatów, spotkań z trenerami, ekspertami i innymi zaproszonymi gośćmi. Ponadto odbędą trening zadaniowy, w ramach którego przygotują własne projekty społeczne związane z obszarami, którymi się szczególnie interesują. Efekty projektów zostaną  zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej Akademię. Zakres merytoryczny działań Akademii został oparty z jednej strony na bogatym doświadczeniu wspierania liderów i metodologii dot. przywództwa, jaką dysponuje Fundacja Szkoła Liderów, oraz na doświadczeniu w zakresie pracy z młodzieżą, a w szczególności z młodzieżowymi radami i samorządami uczniowskimi, którym dysponuje Fundacja Civis Polonus. Zakładamy, że ważną rolę w projekcie będą mieli także przedstawiciele władz miasta, urzędnicy i osoby pracujące z młodzieżą w ramach instytucji miejskich. Pozwoli to na wzmocnienie dialogu i lepszą współpracę młodych warszawiaków z tymi osobami, co przyczyni się do lepszej polityki młodzieżowej w Warszawie.