74. rocznica bitwy pod Monte Cassino

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

„Są bitwy, na które nie pada pył zapomnienia. Bierze je na swe skrzydła legenda i zanosi do narodowego pamiątek „kościoła”. Do nich należy właśnie bitwa pod Monte Cassino” gen. Władysław Anders

12 maja 2018 odbyły się uroczystości w Warszawie poświęcone 74. rocznicy rozpoczęcia bitwy pod Monte Cassino oraz 48 rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły, które rozpoczęły się Mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Następnie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się defilada wojskowej asysty honorowej oraz pocztów sztandarowych.

Złożeniem wieńców i kwiatów pod pomnikiem Bitwy o Monte Cassino przez przedstawicieli władz państwowych, organizacji kombatanckich oraz delegacji naszej szkoły zakończono uroczystości poświęcone tym wydarzeniom.

Bitwa o Monte Cassino była jedną z najpiękniejszych kart z historii oręża polskiego. Zdobycie Monte Cassino przez żołnierzy 2. Korpusu Polskiego otworzyło aliantom drogę na Rzym.

Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych - Pan Jan Józef Kasprzyk - zaznaczył podczas uroczystości, że bitwa o Monte Cassino była jedną z „największych i najwspanialszych bitew w dziejach polskiego oręża oraz miała znaczenie nie tylko militarne, ale również znaczenie moralne dla naszego narodu znajdującego się piąty rok pod okupacją hitlerowską”.

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500