Mistrzowie nie tylko w sporcie

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

W naszej szkole nie tylko można znaleźć talenty sportowe, ale również intelektualne. Takim przykładem jest Natalia Grula, która wzięła udział w konkursie recytatorskim "Turniej Jednego Wiersza - Wiosna 2018" i ze swoim wierszem "My" doszła do finału konkusu.

Godnym uwagi jest nie tylko fakt, że Natalia potrafi pięknie recytować wiersze, ale również to, że sama pisze własne utwory. Konkurs organizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej wymagał od uczestników inwencji twórczej i ciekawej interpretacji podczas wystąpienia.

Zadałam Natalii kilka pytań, aby przybliżyć Wam proces jej przygotowań:

- Jak długo się przygotowywałaś?
- Udział w konkursie był spontaniczny, nie planowałam tego w zasadzie, więc i przygotowania nie były duże. Bardzo mi pomogły przyjaciółki, które jak zawsze potrafiły mi doradzić.
- Co było tematem konkursu?
- Zadanie konkursowe polegało na napisaniu dowolnego wiersza, a możliwością uczestnictwa w finale było przeczytanie lub wyrecytowanie wiersza przed jury i publicznością.
- Co było inspiracją do twojego wiersza?
- Inspiracją do napisania wiersza byli wszyscy ludzie, a tak dokładniej to moje dwie przyjaciółki.
- Jaka jest tematyka wiersza?
- Tematyka wiersza to równość, niezręczne sytuacje i to, jak my - ludzie - nie potrafimy docenić innego człowieka, a czasem również samego siebie. Utwór pt. „ My” napisałam dwa dni przed oddawaniem zgłoszeń konkursowych  i stwierdziłam, czemu by się nie sprawdzić, nie miałam nic do stracenia. Wiersz dotyczył osób, które boją pokazać się, jacy są naprawdę, boja się tego, że ktoś ich będzie oceniał lub wyśmieje ich z tego, jakie decyzje podejmują, ale także osób, które mają inny kolor skóry czy inną wiarę. Dotyczy także tego, że odkładamy wszystko na później, myśląc, że jeszcze przyjdzie na to czas, tak naprawdę nie wiedząc, co przyniesie nam jutro. Każdy z nas może interpretować wiersz na różne sposoby, które w tym przypadku na pewno będą poprawne.
- Czy masz ulubionego poetę?
- Poetę? Raczej nie mam określonego poety, którego mogłabym nazwać ulubionym. Staram się wybierać teksty jak najbardziej różnorodne.
- Czy stresujesz się przed publicznością? Jeśli tak, to jakie masz na to metody?
- Tak, zdecydowanie nie jestem osobą, która lubi występować w dużym gronie ludzi. Nie można pokonać stresu ot tak, moją metodą jest powtarzanie sobie, że to tak naprawdę nie jest takie strasznie, że za chwilę będzie po wszystkim.
- Czy chcesz się dalej rozwijać w tym kierunku?
- Raczej pozostanę przy pisaniu, ale nie recytowaniu. Mam nadzieję, że każdy nowy tekst będzie lepszy od poprzedniego.

Serdecznie gratulujemy udanego występu Natalii, dziękuję za poświęcony czas i reprezentowanie szkoły. Mam nadzieję na kolejne sukcesy. Liczę na kolejne wywiady z młodymi talentami naszej szkoły:)

Autor: Aleksandra Tomaszek, klasa  IIA

 

* Wywiad powstał w ramach zajęć z Edukacji Medialnej, prowadzonych przez p. Edytę Cap. 

certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500