Złoto pływaków na Mistrzostwach Szkół Sportowych

Po zwycięstwie w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w pływaniu przyszedł czas na Mistrzostwo Polski Szkół Sportowych, od niedzieli puchar dla najlepszej szkoły jest już w Warszawie! To pierwszy taki sukces od wielu lat.

GRATULUJEMY!

Pływacy z klas gimnazjalnych Liceum Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Andersa w Warszawie zdobyli tytuł Mistrza Polski Szkół Sportowych w pływaniu, drugie miejsce zajęła szkoła z Raciborza, trzecie z Krakowa. Zawody były rozgrywane w Raciborzu na nowoczesnej 8-torowej pływalni. Warszawscy pływacy prowadzeni przez trenerów: Macieja Białka, Dariusza Polkowskiego i Grzegorza Kircuna wygrali klasyfikację medalową zdobywając 9 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych medali - razem 22 krążki. Puchar dla najlepszej zawodniczki otrzymała Daria Zielińska, która zwyciężała 4-krotnie. Podczas zawodów nasi sportowcy uzyskali wiele wartościowych wyników: Jan Zubik na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym osiągnął najlepsze wyniki w Polsce, dołączyły do niego Daria Zielińska i Maria Murawska na 100 m stylem motylkowym i dowolnym. Ciekawa była rywalizacja w stylu klasycznym, gdzie delfinistka Marysia Murawska wygrała na dystansie 100 m, a siostry Cynarskie - Weronika i Natalia - specjalistki od stylu zmiennego, były najlepsze na 200 m.
Dominacja uczniów z Konwiktorskiej przypieczętowana została wyścigami sztafetowymi. Z 4 sztafet, w trzech zwyciężyli nasi pływacy, a jak wiadomo - o sile drużyny świadczą sztafety.

Medale dla szkoły zdobyli:
1. Kornelia Buszka
2. Natalia Cynarska
3. Weronika Cynarska
4. Wiktoria Dąbrowska
5. Kalina Dobosz
6. Kacper Dudkiewicz
7. Jan Gregorczyk
8. Maria Murawska
9. Daria Zielińska
10. Jan Zubik

Przygotował: trener Grzegorz Kircun