foto1
foto1

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Aleksandra Nowicka - uczennica naszej szkoły - swoją przygodę z piłką ręczną zaczęła w IV klasie podstawówki, gdy trenowała w UKS Jedynka Łuków. Teraz jest mistrzynią Polski juniorek i jedną z najlepszych bramkarek w Polsce, w swojej grupie wiekowej.

Grająca na pozycji bramkarza piłkarka ręczna od 2015 roku trenuje w UKS Varsovia Warszawa. Dziś występuje jako juniorka oraz gra na wypożyczeniu w WKPR Wesoła Warszawa, który występuje w I Lidze. W drugą sobotę marca odbył się turniej Final 4 – Mistrzostw Polski Juniorek 2018, podczas którego Aleksandra Nowicka była jedną z kluczowych postaci swej drużyny, a jej klub UKS Varsovia Warszawa zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorek 2018. Nowicką wyróżniono również indywidualnie – została wybrana Najlepszą Bramkarką Mistrzostw oraz Bramkarką Turnieju Finałowego.

W dniach 9-10 marca br. o tytuł Mistrza Polski rywalizowały najlepsze drużyny w kraju: Korona Handball Kielce, SPR Olkusz, MTS Kwidzyn oraz UKS Varsovia. Mecz finałowy przyniósł mnóstwo sportowych emocji - był wyrównanym widowiskiem tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron kwidzynianki na krótko objęły prowadzenie (13:12). Później przewaga stołecznego zespołu nie podlegała dyskusji. Najwyższa przewaga Varsovii, prowadzonej przez trenera Romana Monta, wynosiła już siedem bramek (25:18). W finałowych minutach zespół MTS bronił od połowy, ale nie mogło to już zmienić losów meczu.

W dużym stopniu do zdobycia złotego medalu przez zespół gospodarza przyczyniła się Aleksandra Nowicka mając aż 52-procentową skuteczność.