IIA w Kinie Muranów

8. stycznia uczniowie klasy IIA (w ramach akcji organizowanej przez Kino Muranów - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej) mieli okazję obejrzeć film Daniela Ribeiro pt. „W jego oczach”.

Niezwykle wzruszający i dość kontrowersyjny dramat poprzedzony prelekcją nie zostawił uczniów bez refleksji. Akcja tej brazylijskiej produkcji zaskoczyła większość młodych widzów, a zdania na jej temat były dość podzielone. Bezdyskusyjnie film poruszał ważne kwestie, zwracając uwagę na problemy obecne w dzisiejszych czasach. Oprócz kwestii niepełnosprawności i przyjaźni, film ukazywał miłość dwóch chłopaków, którzy ze względu na wiek i nietolerancyjnych rówieśników nie mogli pozwolić sobie na otwarte okazywanie uczuć.

Dramat niezwykle refleksyjny, wymowny i godny polecenia. Nie pozwala przejść nad tematem obojętnie i z pewnością wywrze wrażenie na każdym widzu. A młodzi humaniści z IIA z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie filmowe :)

Przygotowała: Ola Jaszczak, IIA