foto1
foto1

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

8-10 grudnia 2017 r odbyły się Zawody Krajów Europy Środkowej w pływaniu w miejscowości Targoviste w Rumunii. Polskę i SMS im. Andersa w Warszawie reprezentowały Daria Zielińska i Maria Murawska.

W zawodach na 50-metrowej pływalni wzięły udział reprezentacje Polski, Węgier, Macedonii, Słowenii oraz gospodarze Rumuni. Nasze uczennice wypadły bardzo dobrze. Daria Zielińska zdobyła dwa srebrne medale na dystansie 100 i 200 metrów stylem motylkowym, a Maria Murawska była piąta na 100 metrów stylem motylkowym i szósta na 50 m st. dowolnym. Natomiast w sztafetach 4 x 100 m stylem dowolnym i 4 x 100m st. zmiennym dziewczyny zdobyły srebrne medale ustanawiając dwa Rekordy Polski juniorów 14-letnich. Klasyfikację drużynową zwyciężyli Węgrzy przed Polakami i Rumunią.

Już we wtorek, 19 grudnia reprezentacja szkoły z Konwiktorskiej jedzie na Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu, rozgrywane na nowo wybudowanym obiekcie w Łodzi. Jako juniorzy będą rywalizować z najlepszymi pływakami w Polsce, dlatego udział w półfinałach i finałach będzie dużym sukcesem młodych sportowców z Andersa.

Liczymy na udane starty i rekordy życiowe!