Jak zostać mistrzem olimpijskim?

21 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie z Anitą Włodarczyk - Mistrzynią Olimpijską i Mistrzynią Świata w konkurencji rzutu młotem.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością także: Zastępca Prezydent M. St. Warszawy - p. Renata Kaznowska, Przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki - p. Paweł Lech, Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji M. St. Warszawy - p. Janusz Samel i Zastępca Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji M. St. Warszawy - p. Dorota Ognicha.

Na otwarcie imprezy odbył się pokazowy trening siatkarek, w którym zademonstrowane zostały ćwiczenia na odbicia piłki różnymi sposobami. Po prezentacji umiejętności naszych uczennic rozpoczęła się zasadnicza część tego eventu - spotkanie młodzieży gimnazjalnej z Anitą Włodarczyk - rekordzistką świata, multimedalistką i Mistrzynią Olimpijską. Spotkanie - po raz kolejny w tym cyklu - z powodzeniem poprowadziła ucz. kl. III LO - Natalia Stawiarska. Zebrani uczniowie mogli swobodnie porozmawiać z Anitą Włodarczyk, zadawali wnikliwe pytania, z zainteresowaniem słuchali wskazówek Mistrzyni Olimpijskiej. Pani Anita Włodarczyk powiedziała, że aktywnie przygotowuje się do startu w najbliższych mistrzostwach świata i Europy oraz coraz intensywniej myśli o kolejnych Igrzyskach Olimpijskich. Podkreślała, jak ważne jest codzienne sumienne podejście do uprawianych dyscyplin sportu, jakie znaczenie mają przygotowania nie tylko fizyczne, ale też nastawienie psychiczne zawodników do kolejnych imprez sportowych. Dla zebranych uczniów przygotowano też niespodzianki - każdy dostał sportowy upominek, a p. Anita Włodarczyk rozdawała swoje zdjęcia z autografami. Był czas na wspólne zdjęcia, krótkie indywidualne rozmowy i wpisy do Szkolnej Księgi Pamiątkowej. Wszystko w ramach cyklu "Jak zostać Mistrzem Olimpijskim?".

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i podniosłej atmosferze. Zaproszeni goście byli zaciekawieni postępami w budowie nowej hali sportowej. P. dyrektor Anna Szymczyk dziękowała za budowaną halę dla szkoły, goście w swoich wystąpieniach także podkreślali, że to ważna i potrzebna inwestycja.

Joanna Jagielska

współpraca: Jakub Kalisz, Jan Sosnowski - kl. IIA LO