Kl. IIA w Zachęcie

18. października klasa IIA uczestniczyła w lekcji organizowanej przez Narodową Galerię Sztuki Zachęta. Uczniowie mogli podziwiać prace takich autorów, jak: Ewa Axelrad, Przemek Branas, Agata Kus, Honorata Martin czy Łukasz Surowiec - to piątka laureatów konkursu "Spojrzenia" organizowanego przez Deutsche Bank Polska S.A.

Tematyka instalacji była różna, jednak wszystkie działa miały jeden wspólny punkt: wszystkie odnosiły się do problemów społecznych. Dla większości uczniów był to pierwszy kontakt ze sztuką nowoczesną, ale mimo to poradzili sobie bardzo dobrze podczas zajęć prowadzonych przez przemiłego wolontariusza - pana Marcina. Dzieła wzbudzały skrajne emocje, jednak młodzi humaniści potrafili interpretować, opisywać, co ich porusza, a także krytykować. I mimo, że nie wszystkie interpretacje prac były zgodne z pierwotnym zamysłem, uczniowie dowiedli, że nie ma jednej, słusznej interpretacji, a sztuka może przemawiać do każdego w inny, indywidualny sposób.

Ola Jaszczak, kl. IIA