Międzynarodowy obóz sportowy w Hamm (Niemcy)

W dniach 10-19 czerwca 2017 odbył się międzynarodowy obóz sportowy w Hamm (Niemcy). Wyjazd zorganizował Szkolny Związek Sportowy Warszawy i Województwa Mazowieckiego we współpracy z niemieckim Sport Jugend. Obóz zorganizowano w połączeniu z Ruhr Games (Igrzyska Rury). W wyjeździe wzięło udział 21 uczniów ZSS nr 72 oraz p. Agata Skirzyńska-Borzym, p.Joanna Pruszko i p.Mirjana Mitrović. Na obozie było 600 uczestników z całego świata. Przez pierwsze trzy dni obozu uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach sportowych i artystycznych. Za udział dostawali srebrne lub złote gwiazdki. Należało zebrać minimum 3 gwiazdki by uzyskać certyfikat, ale młodzież z ZSS nr 72 uzyskała maksymalną ilość.

Warsztaty artystyczne:

Slam Jam - muzyczna improwizacja, aranżacja i śpiew

Origami

Szycie toreb ze starych t-shirtów (recykling odzieżowy)

Malowanie płóciennych toreb

freesbee

baseball

disc golf

Oprócz warsztatów w ramach rozrywki organizowano również koncerty, karaoke, imprezy taneczne oraz wieczór międzynarodowy z kiermaszem oraz pokazami. Młodzież z ZSS nr 72 przygotowała przedstawienie "Wars i Sawa" które spodobało się wszystkim.

Następne trzy dni obozu były poświęcone Igrzyskom Rury. Młodzież była w Dortmundzie na stadionie Borussii gdzie odbywały się pokazy skoków na BMX, FMX oraz deskorolkach. Niestety z powodu burzy i deszczu imprezę odwołano po dwóch godzinach.

Odbyła się również wycieczka do Essen gdzie można było zwiedzać ale przede wszystkim odwiedzić centrum handlowe...z czego skorzystali wszyscy.

Samo miasteczko Hamm również dostarczyło kilku atrakcji. Znajduje się tam największa świątynia buddyjska w Europie oraz największa na świecie budowla przedstawiająca zwierzę (szklany  słoń), centrum handlowe;) oraz przepiękny park z króliczkami, kretami,kaczkami różnego typu oraz wiewiórkami.  Udało się również nakarmić kilka owiec.

Wyjazd bardzo się udał choć zimne noce doskwierały lekko śpiącym pod namiotami.

Ruhr Games Official film