"Kto na ochotnika?"

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

„Kto na ochotnika?” to skierowany do warszawskich szkół projekt, w którym we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej będziemy w sposób bardziej uregulowany i zorganizowany tworzyć wolontariat uczniowski w naszej szkole. Będzie on starał się działać na płaszczyźnie rówieśniczej, szkolnej oraz środowiska lokalnego, szczególnie związanego ze sportem.

Celem programu, do którego przystąpiła Szkoła jest stworzenie przestrzeni do pomagania naszym uczniom zdobywania doświadczenia wolontariackiego zgodne z ich zainteresowaniami i w lokalnym środowisku, nauka dostrzegania płynącego z niego wartości, a jednocześnie uwrażliwia na to, że działania na rzecz innych powinny uwzględniać rzeczywiste potrzeby grupy, której chcemy pomóc.

W projekcie „Kto na ochotnika? Szkolne programy wolontariatu”  szkoła uzyska wsparcie w planowaniu i prowadzeniu szkolnego wolontariatu w taki sposób, by przynosił on największe korzyści zarówno zaangażowanym uczniom i uczennicom, jak i lokalnej społeczności; odpowiadał różnorodnym potrzebom i zainteresowaniom młodzieży oraz odbywał się zgodnie ze standardami wolontariatu oraz zasadami prawnymi. Program realizowany będzie do końca lipca 2018 roku.
W Projekcie uczniowie i uczennice wraz z opiekunami m.in.: wspólnie opracowują program wolontariatu i roczny plan pracy,
przygotowują diagnozę lokalnego środowiska oraz badają, jakie inicjatywy społeczne interesują uczniów,
poznają instytucje i organizacje, które działają w okolicy oraz współpracują z nimi, doskonalą kompetencje niezbędne do systematycznej i skutecznej pracy zespołowej, m.in. poprzez intensywne, całościowe wsparcie (szkolenia i spotkania tematyczne, indywidualne konsultacje z mentorem-opiekunem szkoły, wizyty studyjne w organizacjach i instytucjach oferujących wolontariat),
mają możliwość udziału w webinariach (spotkaniach z ekspertami online) oraz spotkaniach z czynnymi wolontariuszami,
otrzymują materiały pomocnicze wypracowane w Projekcie oraz przygotowane przez Centrum Komunikacji Społecznej, najaktywniejsi uczniowie i uczennice będą mieć ponadto możliwość odbycia stażu w partnerskich instytucjach i organizacjach.
Pomimo tego, że bezpośrednie wsparcie otrzymają wybrani nauczyciele i uczniowie, program ma na celu wsparcie całego środowiska szkolnego, zakłada współpracę nie tylko nauczycieli, ale także uczniami i uczennicami (młodzieżowych liderów wolontariatu) oraz współpracę z rodzicami. Wypracowane materiały będą dostępne na stronie internetowej Programu – będą mogli z nich korzystać wszyscy zainteresowani szkolni organizatorzy wolontariatu.certyfikat

Dobry Start logo

Sportowy Anders

c622ff1183b7fb00f9316af3e574016f facebook logo black png facebook logo 400 400

um baner 500