Spotkanie z Olimpijczykiem - Sławomirem Napłoszkiem

3 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Sławomirem Napłoszkiem - polskim łucznikiem, olimpijczykiem z Barcelony, zdobywcą 4. miejsca w pierwszych Igrzyskach Europejskich w Baku. To już kolejne spotkanie z cyklu spotkań ze znanymi sportowcami, organizowanych pod opieką pań: Joanny Jagielskiej i Ewy Raciborskiej. Tym razem spotkanie zorganizowała i poprowadziła Natalia Stawiarska, ucz. kl. IIB.
P. Sławomir przybliżył młodzieży licealnej kulisy swojej kariery sportowej, którą zaczynał będąc uczniem szkoły podstawowej na Konwiktorskiej. Swoją przygodę sportową rozpoczął co prawda od koszykówki i lekkoatletyki, jednak po kontuzji zainteresował się łucznictwem, które uprawia od 1983 r. Opowiadał o zdrowej rywalizacji, potrzebie zachowania indywidualności nawet w ramach zespołu czy drużyny, łączeniu życia sportowego z rodzinnym i zawodowym. Dodatkową atrakcją spotkania był pokaz sprzętu łuczniczego i możliwość wypróbowania go po krótkim instruktażu naszego gościa. Oddano kilka całkiem dobrych strzałów, a zabawy było co nie miara ;)
Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i mamy nadzieję, na kolejne spotkanie.